Britské koňské dostihy jsou prý příliš bílé. Je třeba je diverzifikovat

0
Foto: Wikipedia / Noah Salzman

Koňské dostihy v Británii se prý musí více rasově rozmělnit, bylo řečeno na výročním setkání zástupců tohoto sportu, kde 90 procent závodníků nominovaných na ocenění je bílých. Šéf British Horseracing Authority, Nick Rust, na pondělním setkání v Londýně vznesl dotaz, zda má tento sport problém s “nevědomými předsudky”.

Rust odsoudil fakt, že 9 z 10 nominovaných lidí z celkového počtu 265 nominací, na kterých se podílí 6000 lidí z dostihového odvětví, je bílých.

“Musíme se podívat na to, co za tím leží, a zajistit v budoucnu lepší reprezentaci různých menšin,” řekl.

Pochlubil se nově vzniklou komisí, která bude zkoumat, zda v dostizích existuje “vědomý či nevědomý předsudek ohledně takových otázek jako je pohlaví, rasa nebo invalidita.”

Promluvil zde i Matt Hancock, který kromě svého působení v dostihovém průmyslu je i poslancem za West Suffolk. Ten v minulosti několikrát mluvil o tom, že ve jménu diverzity je třeba snížit zaměstnanecké stavy bílých, zdravých mužů.

Hancock se v tomto směru vyznamenal už jako ministr, když v roce 2014 věnoval 4 miliony liber ze státní kasy organizaci Creative Access, která nabízí školení a praxi v předních mediálních domech v Británii, ale pouze pro uchazeče, kteří nejsou bílí.

Komentáře

komentáře