Domů Pevnost Evropa Italské město ovládnuto nigerijskými gangy. Drogy, prostituce a násilí

Italské město ovládnuto nigerijskými gangy. Drogy, prostituce a násilí

0
Foto: Enrico Dagnino

Kdysi oblíbené italské letovisko Castel Volturno ležící severně od Neapole, bylo zcela ovládnuto nigerijskými gangy, které zde provozují obchod s drogami a prostituci.

Město má 30 tisíc obyvatel a z toho 20 tisíc tvoří migranti, informuje list L’Obs.

Většina nigerijských prostitutek je prý nezletilá, a své služby nabízejí na plážové promenádě za 5 až 15 eur.

Novináři, kteří chtěli psát o drobné kriminalitě a násilí ve městě, si pro své vlastní bezpečí vyžádali policejní doprovod.

Současná italská vláda, která touží 4.března po znovuzvolení, již schválila balíček 21 milionů eur, který má pomoci ve městech jako je Castel Volturno zvýšit bezpečnost a migrantům nabídnout integrační programy. Ti se však, zdá se, již adaptovali velice dobře.

Starosta města, Dimitri Russo, říká, že vládní opatření zřejmě nebudou stačit, aby rostoucí vlnu kriminality zvládly. Problémem prý je, že město neřeší potíže s tradiční organizovanou mafií, ale s mnoha gangy “predátorských” zločinných migrantů.

Stěžují si i někteří Afričané. Muž jménem Martin říká: “Žijeme v zapomenutém místě. Nemůžeme přijmout všechny tyto lidi, protože nemáme sílu ani prostředky je vzdělat. Nejsme v Africe, ale v civilizované zemi, a tito lidé potřebují vzdělání.”

Není jasné, kolik migrantů v Itálii žije. Bývalý premiér Berlusconi, který se chce premiérem stát znovu, tvrdí, že jich je 600 tisíc a chce je všechny deportovat. Trumfl tím svého kolegu Salviniho, který jich chce deportovat “jen” 500 tisíc.

Komentáře

komentáře