Domů Pevnost Evropa Syrský student medicíny v Německu trénoval sedmiletého jako bojovníka Islámského státu

Syrský student medicíny v Německu trénoval sedmiletého jako bojovníka Islámského státu

0
Foto: dpa

Třicetiletý Syřan, který v Německu žije, a studuje medicínu, nyní stojí před soudem kvůli plánu útoku na berlínskou synagogu a za to, že se snažil ze sedmiletého syna své přítelkyně udělat bojovníka džihádu.

Podle obvinění měl dítěti ukazovat různá propagandistická videa Islámského státu, která oslavují dětské vojáky a na kterých je vidět, jak “jiné děti bojují pro Islámský stát, střílí jiné lidi, nebo jsou samy zastřeleny,” píše Kronen Zeitung.

Součástí obžaloby je i obvinění, že Syřan měl chlapce tlouct do břicha dřevěnou tyčí. Není jasné zda jako trest nebo v rámci “zocelení”.

Jako součást svého plánu útoku na synagogu si Syřan měl stáhnout z internetu instrukce jak vyrobit výbušninu a také se radil s jinými islámskými radikály, které znal, a které chtěl přesvědčit, aby se k němu v jeho sebevražedné bombové misi připojili.

Obžaloba tvrdí, že muž chtěl “tolik obětí mezi nevěřícími, kolik je jen možné.”

Syřan, který do Německa přišel v roce 2012 na studentské vízum, u soudu řekl, že se proti obvinění chce bránit. Obžalován je z členství v teroristické skupině, zneužívání dítěte a plánování útoku velkého rozsahu.

Komentáře

komentáře