Trump navrhuje na amerických školách ozbrojení některých učitelů

0
Manželé Trumpovi na návštěvě dívky zraněné při školní střelbě. Foto Twitter Donald Trump

Po nedávné střelbě na škole na Floridě se znovu ozývají obvyklí podezřelí se svým obvyklým požadavkem na zákaz držení zbraní pro občany USA a přenechání tohoto privilegia pouze zaměstnancům státu. Co na tom, že takové omezení by zasáhlo jen slušné lidi, protože lumpové si zbraň seženou vždy a rozhodně si jí nechodí kupovat do obchodu? A proč je snaha o odzbrojení občanů spíš znakem diktatur než svobodných společností?

Tentokrát je scéna dramatičtější, protože scénáristé protestů využívají k přenosu svých argumentů děti. Americká stanice CNN takřka nepřetržitě vysílá rozhovory s “přeživšími” dětmi, ze kterých se přes noc vyklubali političtí aktivisté a jsou podezírání, že své projevy do kamer musejí mít z nějakého scénáře. CNN dává prostor jen těm dětem, které opakují mantru o zákazu zbraní, a pokud se mezi dětmi najde někdo, kdo má jiný názor, do vysílání se nedostane.

Plakátovou dvojicí této kampaně jsou pak dva studenti, kteří představují skvělý vzorek tzv. Social justice warriors. Nakrátko ostříhaná latino lesba označující se za bisexuálku a vyhublý kluk s typicky vzteklým, rozzuřeným výrazem levicového agitátora. Jejich zbraní jsou emoce, proti kterým může rozum jen těžko bojovat.

Foto: CNN

Prezident Trump ale nepodlehl tlaku a navrhuje něco, co je zcela v souladu s idejemi, kterým jeho voličská základna věří. Namísto, aby dobré lidi zbavil zbraní, se chce ujistit, že těch zbraní mezi nimi bude víc. Chce ozbrojit některé učitele.

Jak je pro Trumpa typické, vyjádřil se na Twitteru. Ačkoliv se může jednat o neformální způsob, Trump takto přednáší své názory a můžeme brát, že co zde napíše, to udělá.

Navrhuje možnost ozbrojit prověřené učitele, ideálně ty, co mají vojenský nebo speciální výcvik, a vysvětluje proč.

“Historie ukazuje, že školní střelba trvá v průměru 3 minuty. Policii a záchranářům trvá v průměru 5 až 8 minut, než na místo činu dorazí. Dobře trénovaní, zbraní vybavení učitelé a trenéři by problém vyřešili okamžitě, dřív, než by dorazila policie.” Ozbrojení učitelé by podle Trumpa potenciální zabijáky i odrazovali, aby se o něco pokusili. Škola beze zbraní je podle něj magnetem pro špatné lidi. A takové řešení je podle něj levnější než ochranka.

“Když potenciální ‘šílený střelec’ ví, že se ve škole nachází mnoho ozbrojených učitelů, a dalších, kteří začnou okamžitě střílet, nemocný člověk takovou školu nikdy nenapadne. Zbabělci tam nepůjdou. Problém vyřešen. Je třeba být útočný. Jen obrana nefunguje.”

Komentáře

komentáře