Během masakru na floridské škole byl přítomen policista. Vraždění nezabránil.

0
Foto: Getty

Smutným potvrzením toho, že policie, jako jediná síla s povolením držet zbraň nedokáže zabránit masovým střelcům v jejich řádění, je poslední případ z floridské školy, kde vrah zabil 17 studentů. Celou dobu byl u školy ozbrojený policista. Bál se ovšem zasáhnout. Prezident Trump už jeho jednání odsoudil a nazval jej zbabělcem. Jeho dům nyní hlídají policisté.

Trump řekl: “Když došlo na to, aby šel dovnitř a něco udělal, neměl odvahu nebo se něco stalo. Zcela jistě odvedl špatnou práci.Je to případ, kdy někdo stojí venku, je trénovaný, nejedná správně pod tlakem nebo je zbabělec.”

Vyšetřování ukázalo, že zástupce šerifa Peterson stál před školou a nezasáhl. Jeho nadřízený, šerif Israel řekl, že je tím znechucen. Na otázku médií, co měl Peterson dělat, odpověděl: “Jít dovnitř, najít vraha, zabít vraha.” Přitom ze záběrů kamer vyplývá, že Peterson musel vědět, co se děje, přesto se čtyři minuty nehnul z místa a nic neudělal.

Levicová CNN nyní celý incident obrací proti zastáncům držení zbraní, když používá jejich argument o dobrém člověku se zbraní, který dokáže zastavit špatného člověka se zbraní, proti nim.

Nicméně incident popírá přesně to, co propagují oni. Tedy odebrání zbraní lidem, a svěření tohoto práva pouze policii. A byl to policista, kdo stál před školou a nezasáhl. Nestál tam dobrý člověk se zbraní.

Komentáře

komentáře