Britský válečný veterán zachránil dívku před násilníky s noži

0
Foto: Evening Standard

V padesátých letech bojoval v Koreji proti komunistům. Ač mu dnes táhne na 90 let, když viděl, jak parta obvyklých podezřelých s noži ohrožuje mladou dívku, jeho bojové instinkty mu pomohly rychle jednat.

John Nixon (88) si vykračoval po ulici v Kentish Town v Londýně, když viděl skupinu pěti “mladíků”, jak se s noži snaží okrást mladou dívku. Dnešní zženštilí, svou sexualitou zmatení mladí Britové by asi začali ječet, ale Nixon je Brit ze staré školy. Když viděl, jak se mladíci dívce snaží vzít batoh, zasáhl.

“První, co mě napadlo, že odvedu jejich pozornost od té holky, co křičela. Zařval jsem, ať jí nechají na pokoji. No a vyšlo to. Otočili se na mě, a řekli, že si tedy vezmou moje peníze. Odpověděl sem, že nevezmou. Tihle kluci mají spoustu silných řečí, ale nepočítali s překvapením.”

Nixon řekl, že se mu okamžitě vrátily vzpomínky na jeho vojenský výcvik, a v další moment už bojoval s jedním z rváčů a sekl ho hřbetem dlaně do krku.

“Zneškodnil jsem jednoho, ale další vytáhl nůž a tak jsem musel zkusit sejmout i jeho,” říká. “Snažil jsem se ho odzbrojit a přitom mě na několika místech pobodal. Bylo tam hodně krve. On nebyl trénovaný a byl to spíš kapesní nůž. Mé rány nebyly hluboké.”

Mladíci utekli a Nixon byl převezen do nemocnice. Policie jej pochválila za jeho “výjimečnou statečnost.”

Nixon vyprávěl, že má výcvik komanda, který prodělal ve skotské Vysočině. Sloužil u rozvědky a byl posílán na mise do Egypta, na Střední východ a Německa. Když odešel z armády, pracoval jako ochranka Lékařů bez hranic v Nigérii.

Teď chtěl jenom pomoci té napadené dívce.

“Střelili mě do nohy, kousl mě had – jed se mi držel v páteři roky. Byl jsem tolikrát tak blízko smrti, že mě taková situace nevzrušuje. Ta dívka s křikem utekla, tak doufám, že je v pořádku.”

A dodal. “Slovo strach není v mém slovníku.”

Komentáře

komentáře