Bývalý srbský voják zemřel při útoku granátem na americkou ambasádu v Černé Hoře

0
Foto: Risto Bozovic

Ve středu v noci čelila americká ambasáda v Černé Hoře útoku granátem. Útok měl jedinou oběť v podobě útočníka, kterým byl bývalý srbský voják Dalibor Janukovič (43).

Agentura AP jej popisuje jako bývalého vojáka, který byl po bombardování Srbska a Černé Hory vyznamenám prezidentem Miloševičem. Na svém Facebooku měl vystavenou plaketu, která jej oceňuje za boj proti silám NATO, která má být podle všeho podepsaná přímo Miloševičem.

“Mnozí v Černé Hoře vzdorují členství země v NATO kvůli letecké válce, kterou aliance proti zemi vedla na obranu kosovských Albánců.”

Policejní zdroje tvrdí, že Janukovič měl černohorské občanství a žádný záznam v rejstříku. Policie útok nevyšetřuje jako terorismus a věří, že Janukovič jednal sám. Jeho přátelé a rodina nemají tušení, co jej k útoku na ambasádu motivovalo.

Ačkoliv vyšetřování na začátku ukazovalo, že se Janukovič zabil omylem, podle posledního policejního prohlášení měl spáchat sebevraždu poté, co přes zeď hodil jeden granát a druhý odjistil u sebe. První výbuch způsobil jen malé škody a nikoho nezranil.

Komentáře

komentáře