Český bojovník MMA napadl svého afrického soupeře už během vážení

0
screen shot

Česká organizace XFN pořádající turnaje v bojových sportech zveřejnila včera v noci video z vážení bojovníků na blížící se turnaj XFN 7. Během něj došlo na emoce.

Český borec Jan Janka se tu měl představit a nafotit se svým soupeřem Christopherem Sengele, který se sice narodil ve Francii, ale pochází z Afriky.

Vážení uváděl známý český fighter Petr Ondruš, který nejprve uvedl Sengeleho a poté chtěl udělat to samé s Jankou, ale ten došel ke svému soupeři a beze slova jej srazil k zemi. Na scénu okamžitě vlítly týmy obou borců a zabránily tomu, aby se dvojice do sebe pustila už na vážení. K ničemu dalšímu poté už nedošlo.

Lidé v diskusi pod videem chování Janky odsuzují jako nesportovní, ale faktem je, že vyhrocené emoce jsou před zápasy úplně běžné a děje se to po celém světě. Pravdou ovšem také je, že lidé těm, kterým ujedou nervy, obvykle moc nefandí.

Těžko říct, proč Janka zareagoval, jak zareagoval. Možná je to součást jeho promo, možná je to osobní. Každopádně v době snah o feminizaci evropských mužů buďme za každého takového agresivního Janku rádi.

Komentáře

komentáře