Trojice migrantů ve Stockholmu krutě týrala duševně nemocného. Soud jim dal směšné tresty

0

Duševně nemocný Švéd byl zbit a ztýrán třemi přistěhovalci. Ti u soudu dostali směšné tresty přesto, že si své jednání natáčeli na video.

Vše se seběhlo 5.září 2017 před kavárnou ve Stockholmu. Duševně nemocný zde seděl a kolem něj prošli tři migranti ve věku 16 a 19 let. Když jim něco řekl, rozčílilo je to, a jeden z nich mu ukázal zbraň. Pod záminkou, že si může vyzkoušet jak střílí, ho vylákali, aby šel s nimi.

Na opuštěném místě u zátoky Riddarfjärden se pak do něj pustili. Dostal několik úderů pěstmi, tyčí a také kopance. Prý ho praštili i pistolí a říkali mu, že si z něj udělají mužskou šlapku. Nakonec ho hodili do vody a nutili ho plavat a nechtěli ho pustit ven.

Muž nakonec odplaval pryč a nahý a zkrvavený se na druhé straně dostal do restaurace, kde mu zavolali záchranku.

Policii se trojici podařilo dopadnout a podívat se jí do mobilů, kde bylo několik klipů z celého trápení.

U soudu byly záběry pouštěny. Je na nich například vidět, jak jeden migrant strká duševně nemocnému muži tyč do zadku. Ten prosí, ať ho nechají žít a chrání si rukama hlavu. Poté dostává sedm úderů tyčí přes záda a hlavu. Na záběrech je vidět, jak je zkrvavený a rozbitý.

Na jiném klipu je vidět, jak jeden z přistěhovalců drží muži u hlavy zbraň a další jej do hlavy tvrdě kopne.

Další záběr ukazuje, jak se muž snaží dostat z vody, ale hlas za kamerou ostatním poručí, aby ho hodili zpátky. Ti to také udělají.

Ačkoliv měl soud tyto záběry k dispozici a dva z mladíků již měli několik záznamů v rejstříku, nepochopitelně se rozhodl udělit jim až směšné tresty. Dva, kterým již bylo 19, si za mřížemi odsedí 16, respektive 19 měsíců. Nejmladší z trojice, kterému je 16, půjde do domova pro mládež.

Velká švédská média o případu pochopitelně vůbec neinformovala a tak o něm víme díky alternativnímu zpravodajství Fria Tider.

Komentáře

komentáře