V Holandsku zrušili velkou dětskou kovbojskou oslavu. Prý je rasistická

0
Foto: Miranda Walton

Po stížnostech levicových potížistů už zábavní centrum TivoliVredenburg v Utrechtu nebude požádat párty pro děti na téma Divokého západu, prohlásil mluvčí centra.

Krajně levicová skupina “De Grauwe Eeuw” podala na organizátory festivalu trestní oznámení. Podle nich festival pro děti od 2 do 12 let používá “rasistické stereotypy”.

“Kovbojové jsou zodpovědní za genocidu původních obyvatel Ameriky,” tvrdí dále skupiny. V jejich obvinění se k nim přidala i v Moskvě narozená migrační aktivistka Anousha Nzume a hrozí bojkotem jiného festivalu na stejném místě. Na svém Facebooku napsala, jak si management centra “přiznal svou hroznou chybu, poučil se z ní a podobné aktivity již v budoucnu organizovat nebude.”

Mluvčí centra sdělil, že nemá dojem, že by festival byl rasistický. “Jsme centrem pro každého, ale zdá se, že se naše společnosti mění a podobné festivaly vyvolávají velké emoce.”

“V budoucnosti již nebudeme organizovat události, které rozdělují společnost,” dodal.

Je třeba dodat, že tzv. kovbojové se podíleli jen na jedné věci, a tou byla starost o dobytek. Problémem levice a migrantů je vytváření modelových situací v historii, kdy se někdo může postavit do role bílých mužů. Představa, že by si malé děti nezvolily býti Indiány, ale bělochy, je musí strašit.

Komentáře

komentáře