Ve státě Ohio se stovky učitelů hlásí na kurz střelby

0
screen shot

Šerif z amerického státu Ohio nabízí zdarma lekce střelby pro učitele v reakci na střelbu ve floridské škole, po které zůstalo 17 mrtvých.

Šerif Richard Jones z Butler County řekl, že ho reakce učitelů zaskočila, informuje Fox News.

“Čekali jsme, že se přihlásí 20,25 lidí. Měli jsme 50 už první hodinu. Nabízeli jsme to učitelům, ale pak začali volat školní úřednice, školníci. Přihlášky jsme museli uzavřít na počtu 300.”

Trénink učitelů ve střelbě a přístup ke zbraním je nyní prý víc a víc běžný. Ve 12 státech má přístup ke zbrani ve škole více než 1000 zaměstnanců.

“Nejdete nikam beze zbraně. Amerika, to je naše kultura. Nezastavíte šílené lidi, aby si sehnali zbraň, ale můžete zastavit každý masakr během tří nebo čtyř minut,” říká Jones.

“Pro šíleného střelce by nemělo být jednodušší vystřílet školu než banku, zlatnictví nebo nějaký hollywoodský galavečer. Školy musí být v této zemi ten nejtěžší terč,” říká šéf americké asociace pro střelné zbraně (NRA) Wayne LaPierre.

A dodává, že střelec z Floridy neměl tzv.útočnou pušku, tedy něco jako samopal. Prý se jednalo o jednorannou pušku, která vypadá jako útočná puška a nijak se neliší od pistole malého kalibru.

Komentáře

komentáře