Domů Pevnost Evropa Kurz odmítl požadavek Merkelové na vázání fondů EU na přijímání migrantů

Kurz odmítl požadavek Merkelové na vázání fondů EU na přijímání migrantů

0
@sebastiankurz

Rakouský kancléř Sebastian Kurz odmítl návrh německé kancléřky Merkelové, aby čerpání dotací EU bylo navázáno na přijetí migračních kvót. Místo redistribuce migrantů navrhuje silnější hranice. Kurz řekl, že ač v principu podmínky Merkelové chápe, neměli bychom se neustále zaměřovat jen na uprchlíky, píše Die Welt.

Kurz říká, že hlavním zájmem EU by mělo být posílení vnějších hranic, aby byla zastavena nelegální migrace, a ne snaha o rozmístění migrantů, když do Evropy vstoupí.

Poznámky posílily Kurzův předchozí odpor vůči systému kvót, který zcela odmítly země jako Maďarsko, Polsko a Česká republika.

“Jsem přesvědčen, že řešení migračního problému leží v slušné ochraně hranic a silnější pomoci v zemích původu,” řekl Kurz minulý měsíc.

S návrhem Merkelové souhlasí prezident Evropského parlamentu Antonio Tajani: “Pokud nechcete dodržovat pravidla, musíte za to zaplatit.”

Prezident Evropské komise Juncker vyjádřil obavy nad rostoucím ideovým sporem mezi západní Evropou a státy střední a východní Evropy.

“Nechci nové rozdělení Evropy, už jsme ho měli dost,” řekl.

Juncker také v minulosti řekl, že podle něj je masová migrace nevyhnutelná, a že Evropa masovou migraci z Afriky potřebuje.

Komentáře

komentáře