Nigerijský gang v Evropě nutil ženy k prostituci pomocí rituálů vúdú

0
iStock

Policie v Británii a Španělsku zatkla 12 lidí z mezinárodního gangu organizujícího prostituci, který dívky k prostituci nutil pomocí rituálů vúdú, aby je zlomil.

Součástí rituálů bylo přinucování žen jíst syrová srdce kuřat. Některým také byly vytrhávány nehty.

Podle policie byly ženy chyceny v chudých částech Nigérie a k jejich ovládnutí byly použity rituály vúdú. Ženy se bály, že pokud neposlechnou, budou buď ony nebo jejich rodiny zabity.

Některé z žen byly do Evropy přivedeny nelegálně pomocí falešných dokumentů, ale po příjezdu do Itálie byly poslány do Španělska a donuceny k prostituci, aby mohly pašerákům splatit svůj “dluh”.

Dívky, z nichž některé byly teprve třináctileté, se měly starat o děti nebo pracovat v kadeřnictví, ale byly přinuceny k prostituci.

Klíčovou osobou měla být žena španělského občanství. Dalšími hlavními postavami byli dva Nigerijci ve věku 34 a 39 let. Některé ženy byly vzaty do ochranné vazby.

Mluvčí španělské policie gang popsal jako mezinárodní se silnými vazbami v Nigérii, Španělsku, Itálii a Británii.

“Pro dosažení jejich poslušnosti byly použitý rituály vúdú a díky nim organizace svého cíle dosáhla velmi jednoduše. Dívkám a ženám bylo navíc řečeno, že pokud něco řeknou, jim a jejich rodinám v Nigérii by se mohlo stát něco ošklivého.”

Komentáře

komentáře