“Rasově necitlivé” menu na univerzitě vedlo k vyhazovu dvou černošských kuchařů

0
Foto: Houstoniamag

Měsíc černé historie je v Americe velká věc. Zatímco žádný Měsíc bílé historie se v Americe nedrží, během toho černého to v Americe vypadá jako v Československu při oslavách Velké říjnové socialistické revoluce.

Oslavy mají ale i své vtipné momenty, jako nyní, když menu v rámci oslav Černé historie na New York University připravovala černošská cateringová společnost, a vše, čeho se dopustila, byla příprava jídla a nápojů, které jsou v Americe historicky spojovány s černochy.

On fakt, že některé národy, či etnika mají některá jídla či nápoje oblíbená více než jiná, je prostě něco, co se nedá popřít. Češi a Němci rádi pijí pivo. Francouzi víno. Britové kdysi tradičně pili čaj o páté a k snídani mají rádi šunku s vejci. Japonci jedí sushi, Italové špagety a pizzu. Tak to prostě je a nikdo za tím nic nehledá.

Když ale cateringová společnost na univerzitě naservírovala grilovaná žebírka, kukuřičné placky, kapustu, burgery a k pití limonádu s příchutí vodního melounu a nápoj Kool-Aid, citů některých černošských studentů se to dotklo. A to na menu chybělo smažené kuře, které je s černou americkou populací také spjato. Dva černí kuchaři byli za svůj “necitlivý” přístup už vyhozeni.

Jedna ze studentek nechala na Facebooku uplakaný vztah a strhla se pod ním zajímavá debata.

Jeden Filipínec se ptá: “Jako Filipínec, který ví, co je filipínské jídlo, co považujete za jídlo k Měsíci černé historie? Pokud žádné nemáte, jak vás nějaké může urážet?”

Někdo jiný napsal: “Tohle je důvod, proč je Trump prezident.”

Zareagoval i jeden z mnoha černochů: “Nejen, že dva lidé přišli o práci, ale dobré jídlo bylo vyhozeno do popelnice. Je to taková hanba, jak jste vy vysokoškolští studenti hloupí a vše nazýváte rasově citlivým nebo sexistickým. Já jako černoch jsem to jedl a ty pravděpodobně také. Tak mě prosím osviť a napiš vlastní menu pro Měsíc černé historie. Protože ti garantuju, že nejméně tři položky z toho menu tam budou.”

Komentáře

komentáře