Učitelka v Anglii oslovila genderově zmatenou dívku špatným zájmenem a je z toho zločin z nenávisti

0
Foto: Debi Jackson/Crowdrise

Učitelka, která v Anglii oslovila dítě jiným zájmenem, než by si přálo být oslovováno, byla policií nařčena ze spáchání zločinu z nenávisti. Učitelka prý odmítla přijmout, že se dítě identifikuje jako chlapec a neoslovila ho zájmenem “on”. O případu informuje Telegraph.

Susie Green z charity, která podporuje genderově zmatené děti a jejich rodiny, řekla, že se prý učitelka dítěti smála a řekla, že pokud nechce, aby se jí říkalo, že je holka, tak by tak neměla vypadat.

Učitelka a škola prý tři měsíce ignorovali žádosti dítěte a její rodiny, aby začala být nazývána chlapcem, až přišla policie, a učitelce sdělila, že spáchala zločin z nenávisti.

“Rodiče a mladá osoba řekli učitelce přímo, že pletou její pohlaví, že to není vhodné a že musí změnit přístup, kterým dítě oslovují,” říká Green. Podle ní se ze strany učitelky nejednalo o chybu, ale úmysl. Dítě prý jednáním učitelky utrpělo mentální šok.

Rodiče pak kontaktovali charitu, která kauzu dostala až před Komisi pro rovnost a lidská práva a policii. Škola pak prý svým zaměstnancům poskytla “trénink” a vše se obešlo bez dalšího zásahu policie.

Podle zákona z roku 2010 dítě ani nemusí podstoupit změnu pohlaví, ale musí podniknout kroky směřující k tomu, že se jako osoba druhého pohlaví bude chovat. Což je zajímavá věc, protože podle těchto samých lidí neexistují žádné znaky, které by muže a ženy rozlišovaly a tradiční pohlavní role se tito lidé snaží smazávat. Pokud se tedy žena rozhodne být mužem a podle zákona, kteří si tito fanatici prosadili, se má jako muž začít chovat, co to tedy přesně znamená, když rozdíly mezi pohlavími jsou podle nich sociální konstrukce?

Komentáře

komentáře