Jsou tvářemi kampaně proti držení zbraní v USA. Ale kdo je řídí?

0
Foto: Twitter

Masakr na floridské střední škole ukazuje všechny znaky toho, že šlo doslova o dar z nebes pro americkou levici. Podívejme se na některé věci, které pokud chcete, můžete označit za konspiraci, ale k zamyšlení jsou.

Krátce po masakru dělají televize na místě rozhovory s mnoha studenty. Někteří překvapí tím, že do svých vyjádření zamotají pečlivě zformulované věty o potřebě omezit držení zbraní. Ti, kteří odpovídají řádně uvědoměle, jsou později velkými televizemi, především CNN, vybráni k dalším rozhovorům. A v tu chvíli už veřejnost začíná mít pocit, že zprvu spontánní reakce začíná někdo řídit.

CNN si mezi studenty vybere dva agitátory, kterým dá prostor, aby se vyjádřili, ve jménu svých mrtvých spolužáků, ve prospěch omezení držení zbraní.

Studentům, kteří měli jiný názor, CNN prostor nedala, a jak vypověděl jeden z nich, CNN mu přímo řekla, ať se při rozhovoru drží scénáře, který od CNN dostal. Vyslovit argumenty, které se CNN nehodily do plánu, se nesmělo.

Možná ale nejděsivěji působí fotografie studentské partičky aktivistů, které si CNN vybrala jako hlásné trouby tažení proti zbraním. Je pár dní po masakru, při kterém údajně zahynuli jejich spolužáci a přátelé, a oni se usmívají jako rockové hvězdy.

Přirozeně nepůsobí ani video, na kterém vystupuje jeden z nich, David Hogg, a které vypadá, jakoby mluvil podle scénáře, jehož věty zapomíná.

Komentáře

komentáře