V Londýně 12 krát víc znásilnění, než v celé ČR

0
Dívky v Londýně protestují proti znásilnění ve městě.

Zatímco v celé ČR bylo od ledna do konce listopadu 2016 nahlášeno 628 případů znásilnění, v Londýně, jehož populace je zhruba stejné výše jako celá naše země, bylo za rok 2017 nahlášeno celkem 7613 případů znásilnění. A to je dvanáctkrát víc, než v ČR. A je to také o dvacet procent víc, než v roce předchozím. Lidé si dělají legraci, co se s údajně nejvíc bezpečným městem v Evropě, jak Londýn označuje jeho muslimský starosta Khan, stalo.

Někteří se snaží tvrdit, že za nárůst případů může větší sebevědomí žen, které se nebojí je nahlašovat. Ale místostarostka Londýna, Sophie Linden, přiznává, že nárůst může představovat jednoduše “legitimní nárůst skutečného sexuálního násilí.” Informuje Evening Standard.

Komisař londýnské Metropolitní policie, Sir Craig Mackey, také přiznává, že se v Londýně ohledně sexuálních útoků “něco děje” – ale na dotaz londýnské radnice nedokázal vysvětlit, proč to tak je.

“Nelze jen říct, že jde o nárůst sebevědomí žen. Samozřejmě, hraje to roli, ale je zde ohledně sexuálních útoků něco, čemu plně nerozumíme. Nechápeme, co jej způsobuje.”

Zkusit nárůst sexuálních trestných činů přisuzovat demografickým změnám, které Londýn v posledních několika desítek let prodělal, by zřejmě nebylo politicky korektní.

Komentáře

komentáře