Británie zvažuje odebírání děti pravicovým extremistům

0
Mark Rowley. Foto PA

Británie prý čelí vážně hrozbě ze strany krajně pravicových teroristů. Řekl to přední britský úředník mající na starost boj proti terorismu. Také řekl, že děti extremistů by svým rodičům měly být odebírány.

Mark Rowley se vyjádřil, že vystavení dětí “propagandě” nebo rodičům s nepopulárními názory je stejně zvrácené, jako držet děti v prostředí, kde dochází k sexuálnímu zneužívání. Řekl v pondělí na setkání think tanku Policy Exchange.

Mluvil o dvojí hrozbě ze strany islamistů a pravicových extremistů a srovnával nenávistného kazatele a náborčího pro Islámský stát Anjema Choudaryho s aktivistou Tommy Robinsonem. Oba prý inspirují k útokům.

Rowley řekl, že i Robinson svými výroky přitahuje pozornost. Hrozba pravicového terorismu je prý vyšší, než se zdá.

Zatímco počet násilných islámských extremistů v Británii je obrovský a stejně tak počet teroristických útoků z jejich strany, včetně těch zmařených, z opačné strany došlo v poslední době jen k jednomu útoku, který podnikl osamělý muž, co autem zaútočil na muslimy u mešity ve Finsbury Park v Londýně. Zradikalizoval ho prý příběh bílých dívek zneužívaných muslimy v Rotherhamu.

Zabavování dětí politicky nekonformním lidem je asi to nejhorší zlo, kterého se stát může dopustit. Dosud se toto téma objevovalo jen jako fiktivní hrozba v pro-bílé literatuře. Nyní již dostává reálné obrysy.

Komentáře

komentáře