Domů Pevnost Evropa Britští labouristé si za poradce najali transgender modela, který nenávidí bílé lidi

Britští labouristé si za poradce najali transgender modela, který nenávidí bílé lidi

0
Foto Twitter @MunroeBergdorf

O případu prvního transgenderového modela, kterého společnost L’Oreal vyrazila, když byly zveřejněny jeho nenávistné názory na bílé lidi, Středoevropan informoval v září. Jeden by čekal, že se nad takovým stvořením zavře voda, ale kdepak. Stvoření se stalo poradcem britských labouristů, jejichž názory by je v České republice spolehlivě zařadily na samý okraj levicového spektra.

Fakt, že tato osoba byla najata jako poradce předsedy labouristů Corbyna ve věcech LGBT a bude pracovat se stínovou ministryní zahraničí Dawn Butler na otázkách rovnosti, už u labouristů asi nemůže překvapit.

Slušné Evropany to ale nemůže těšit. Připomeňme si, co je Munroe Bergdorf zač.

V příspěvku na Facebooku, který byl už dávno smazán, a který stál za vyhazovem této osoby z pozice trans modelky, stálo:

“Už nemám energii mluvit o rasovém násilí bílých lidí. Ano, VŠECH bílých lidí. Většina z vás si neuvědomuje, nebo si odmítá uvědomit, že vaše existence, privilegium a úspěch jako rasy je postaven na zádech, krvi a smrti barevných lidí. Vaše celá existence je nasáklá rasismem. Od mikro agrese po terorismus. Vy lidi jste tyhle sračky stvořili.

“Přijďte za mnou, až si uvědomíte, že rasismus se neučí, ale dědí se. Až si bílí lidé přiznají, že jejich rasa je nejnásilnější a nejvíc utlačující síla na světě, pak se můžeme bavit.”

Je nemožné akceptovat názory někoho, kdo nás nenávidí. Stejně tak je nemožné akceptovat britské labouristy, jejichž protibílé zaměření je stále zřetelnější.

Komentáře

komentáře