Do americké armády vstoupil oficiálně první genderově zmatený rekrut

0
Mediálně známý případ Kristen Beck, bývalého člena SEAL, který se nechal přeoperovat

První tzv. transgenderový rekrut podepsal smlouvu s americkou armádou oficiálně jako první osoba tohoto druhu od začátku ledna, kdy federální soud rozhodl, že armáda tyto lidi musí přijímat. V pondělí to oznámil Pentagon.

Armáda neví, kolik transgenderových lidí se od 1.ledna zapsalo, ale toto je první případ, kdy se tak stalo oficiálně a rekrut se označil jako transgenderovou osobu.

“Pentagon potvrzuje, že k datu 23.února má kontrakt s americkou armádou jedna transgenderová osoba,” sdělil mluvčí Pentagonu. Podle něj osoba zatím nezahájila výcvik.

Prezident Trump se snažil, aby se tito lidé do armády nedostali, a zrušil rozhodnutí svého předchůdce Obamy, který je chtěl přijímat. Podle Trumpa “armáda nemůže být zatěžována vysokými zdravotními náklady a rušením, které transgenderová osoba v armádě vyvolá.”

Proti Trumpovi se ale obrátili někteří federální soudci, podle kterých zákaz porušuje práva těchto osob.

Podle různých aktivistů je v současné době v armádě na 4000 lidí, kteří jsou genderově zmatení. Po soudním rozhodnutí, které jim do armády otevřelo dveře, by se jich mohly přihlásit další stovky.

Komentáře

komentáře