Londýnský policejní sbor je prý plný muslimských radikálů

0
Foto: Peter Nicholls

Muslimka, a bývalá policistka, která měla na starosti boj proti terorismu v londýnské Metropolitan Police, tvrdí, že policie ignoruje důkazy extremismu mezi svými kolegy ze strachu z obvinění z islamofobie, píše list Independent.

Javaria Saeed říká, že si svým nadřízeným stěžovala, když slyšela svého muslimského kolegu mluvit o tom, že ženská obřízka by měla být povolena, protože prý jde o “hygienickou a čestnou praxi.” Ten samý policista prý také řekl, že muslimské oběti domácího násilí by měly jít před šaría soud a ne na policii, s výjimkou případů vážného násilí. Nadřízení se tím ale odmítli zabývat, protože nechtěli být nařčeni z rasismu.

Saeed říká, že během jejích 10 let služby, jí její muslimští kolegové kritizovali za to, že nenosí závoj, a říkali jí, že by měla být raději doma starat se o manžela. Od policie odešla, když už měla podle svých slov dost politické korektnosti, která dovolila pro téměř 600 muslimských policistů v londýnském sboru vytvořit kulturu “oni a my”.

Také tvrdí, že policie aplikuje jiné standardy pokud jde o rasismus ze strany bílých a muslimských policistů.

“Rasismus u policie nepřichází od bílých policistů, ale od muslimských, kteří nejsou řádně vyšetřování ze strachu z obvinění z islamofobie a rasismu. Její muslimští kolegové prý měli rasistické názory vůči bílým kolegům a sexistické názory vůči ženám. Pokud by takové názory prý měli bílí policisté, jsou ze sboru okamžitě vyhozeni.

Policie se prostřednictvím svého mluvčího k obviněním své bývalé kolegyně vyjádřila. Žena si v minulosti skutečně stěžovala, ale odmítla, aby její stížnosti byly oficiální. Bylo prý tedy těžké je i oficiálně vyšetřovat. Policie svým příslušníkům prý poskytuje trénink, jak se mají chovat, a od roku 2013 prý k žádným podobným stížnostem nedošlo.

To všechno může být pravda, ale jak ukázal i případ zneužívaných bílých dívek po celé Anglii, který policisté řádně nevyšetřovali ze strachu z obvinění z rasismu, absence stížností nemusí znamenat, že je vše v pořádku. A čím větší diverzita (čti: méně bílých) v policejním sboru je, tím menší ochota policistů riskovat svou kariéru, kdyby se jejich stížnost otočila proti nim.

Komentáře

komentáře