Muž nahrál na Facebook Live svou vlastní smrt z rukou dealerů drog

0
Facebook

Ve státu Severní Karolína v USA byl zastřelen muž. To by nebylo tak neobvyklé, protože v USA zemře každý den střelnou zbraní mnoho lidí, ale muž svou vlastní smrt zachytil na Facebooku, kam zrovna živě nahrával svůj proslov.

Prentisi Robinsonovi někdo ukradl mobil. Zjevně to nebyl jeho jediný mobil, protože přišel na policejní stanici, kde mu policejní šéf říká, že jeho telefon se ještě nenašel, a pak do Prentisova telefonu do živého vysílání řekne vzkaz zloději, aby telefon vrátil. Oba muži si podají ruce a Prentis odchází pryč.

Prentis, který měl telefon na selfie tyči, a stále natáčel, ušel sotva pár bloků od stanice, kdy mluvil o svých plánech přestěhovat se, když se v záběru objeví další muž a je zřejmé, že není sám. Prentis je slyšet, jak říká: “Jedete živě” a několikrát opakuje, že vše živě nahrává na Facebook. Poté se ozve několik výstřelů, kamera padá a už jen na chvíli zachytí zlověstný záběr vraha, který se nad ležící kamerou mihne se zbraní v ruce. Na video se v tu chvíli dívala Prentisova rodina a mnozí další.

Prentis byl totiž místní muzikant a známá figura a videa měl ve zvyku na Facebook nahrávat často. Lidé vzápětí začali po střelci sami pátrat.

Policie zatím zveřejnila pátrání po podezřelém černochovi, Douglasi Colsonovi (65).

Spekuluje se, proč Prentise zabili. Jeho rodina říká, že často policii pomáhal dopadnout místní dealery drog. S nikým jiným problémy neměl. Byla to tedy z jejich strany pomsta? Pravděpodobně.

Celé video zachycující i Prentisovo zastřelení je zde:

Komentáře

komentáře