Salvini se vysmál levicovému biskupovi: “Evangelium neříká, že máme přijmout každého”

0
Foto: MIGUEL MEDINA

Lídr italské strany Liga, Matteo Salvini, zaútočil na pro-migračního arcibiskupa, kterému se nelíbilo, že Salvini složil slib věrnosti italskému lidu na bibli a řekl: “V mé Itálii má migrace pravidla.”

Salvini slíbil, že složí přísahu úřadu na bibli minulou sobotu na shromáždění v Miláně, což vyvolalo reakci arcibiskupa Gian Carlo Perega, kterému se říká “biskup migrantů”, píše Il Giornale.

“Čelíme zde vůdci, který se zaštiťuje evangeliem a růžencem a na druhou stranu káže odmítání ostatních: včera jižana, dnes cizince,” řekl Perego s odkazem na minulost Ligy, která se dříve nazývala Liga severu a usilovala od odtržení od chudého jihu.

V reakci na kritiku Salvini řekl: “V mé Itálii má migrace pravidla, čísla a limity, stejně jako v Americe a Kanadě. Podle vás evangelium říká ať přivítáme kohokoliv? S 5 miliony Italů v bídě?”

Na setkání v Padově toto pondělí zašel Salvini ještě dál: “Nyní chápu, proč je levice tak vzteklá. Rádi by přísahali na Korán.”

Salvini má našlápnuto stát se příštím italským premiérem. Jeho koalice s Forza Nuova má zatím naději na vítězství ve volbách a která strana z těch dvou bude mít víc, tak jmenuje svého premiéra.

Komentáře

komentáře