Islámské autority v Itálii doporučují tamním muslimům v neděli volit levici

0
Foto: Newpress

Mešita Segrate ležící na předměstí Milána vyzývá muslimy, aby v neděli volili středo-levou koalici a strany, které podporují udílení občanství na základě místa narození.

Mešita, která je známá jako Masjid al-Rahmàn, zveřejnila bulletin pro své následovníky, ve kterém je doporučení volit strany podporující tzv. Jus Soli, tedy právo mít italské občanství, pokud se narodíte na území Itálie.

Mešita svým následníkům píše, že “mají zájem na tom jít k volbám a tam, v soukromí volební budky, kam nikdo, kromě Alláha, nevidí, umístit X u stran, které s Jus Soli souhlasí,” píše Il Giornale.

Tato mešita není jedinou autoritou, která muslimům doporučuje, aby volili levicové strany. Nedávné číslo muslimského magazínu Il Messaggero dell’Islam zveřejnilo článek o tom, koho by muslimové měli volit, opakujíc mnoho bodů z bulletinu mešity.

Autor článku píše: “Muslimové nesmí promarnit tuto politickou příležitost, kterou jim Alláh, nejvyšší, dal k dispozici, aby se na tomto teritoriu opevnili.”

Muslimská populace v Itálii významně vzrostla díky masové migraci. Nicméně mnozí nově příchozí, kteří v zemi nezískají azyl, můžou po volbách počítat s téměř jistou deportací. Pravděpodobní vítězové voleb, Berlusconi a Salvini, jich chtějí vyhostit statisíce.

Komentáře

komentáře