Předvolební násilí v Itálii. Maskovaní antifašisté se nezastavili ani před těhotnou

0
Di Stefano, Facebook

Šéf neofašistického hnutí CasaPound, Di Stefano, které se účastní nedělních celostátních voleb, zveřejnil informaci o napadení jednoho aktivisty hnutí maskovanými antifašisty, kteří se během svého útoku dobývali i na jeho těhotnou partnerku.

K útoku mělo dojít dnes v noci v Livornu, kde chtěl aktivista Casa Pound opravit částečně stržený plakát hnutí. V tu chvíli měl být napaden maskovanými a ozbrojenými útočníky z prostředí krajní levice. Ti jej nejdříve zbili a poté se snažili dostat i do jeho auta, ve kterém seděla jeho těhotná přítelkyně. Ačkoliv rozbili okna, dovnitř se nedostali, a žena zůstala naštěstí nezraněná. Zraněný aktivista byl v kritickém stavu převezen na jednotku intenzivní péče a mohl by přijít o oko.

“Je hrozné, co se v Itálii děje,” stěžuje si Di Stefano a připomíná, jak stát neustále mluví o tzv.fašistickém nebezpečí, zatímco antifašisté pořádají hony na lidi, ke kterým se hrdě hlásí. Zmiňuje incidenty v Turíně, Piacente a Palermu, ve kterých jsou pachatelé známí, ale úřady s tím nic nedělají.

Ministru vnitra Minnitimu, který byl v mladí aktivním komunistou, pak Di Stefano vzkázal, aby nepřehlížel hrozby krajní levice, která hrozí, že na protest proti dnešnímu pochodu CasaPound v Říme město zapálí.

Komentáře

komentáře