YouTube prý omylem odstranil několik pravicových kanálů

0

YouTube se omluvil, že příliš horliví noví moderátoři jeho obsahu mohou za nedávné smazání videí a kanálů s pravicovým obsahem. Šlo prý o první větší test, při kterém měl být smazán lživý, nebo extrémní obsah. Nováčci prý ale zašli příliš daleko.

Google, který YouTube vlastní, v prosinci oznámil, že obsah sítě bude sledovat více než 10 tisíc lidí. Po střelbě na střední škole na Floridě tito moderátoři odstranili, chybně, videa některých pravicových youtuberů, kteří podporují právo držet zbraně.

YouTube dosud mazal spíše jednotlivá videa než celé kanály. A i když se nyní jednalo prý o omyl, znamená to, že se praxe mění, a nepohodlní youtubeři budou rovnou kompletně smazáni a jejich IP adrese i hardwaru bude na platformu zablokován přístup?

Mluvčí YouTube k tomu pro Bloomberg řekl: “S tím, jak rapidně nabíráme nové zaměstnance, a pracujeme na posilování týmů kontrolujících obsah, novější zaměstnanci si špatně vyložili některá naše pravidla, což vyústilo v chybná odstranění (účtů).” Řekl také, že účty, které byly odstraněny omylem, budou obnoveny.

Jenže často odstraňování videí není omyl, ale záměr. Google vede svou vlastní válku proti pravici, která je natolik pokrytecká, že zatímco pravicová videa z YouTube mizí i za nejmenší porušení pravidel, otevřeně militantní levicové kanály produkují videa, která jsou ponechávána bez povšimnutí.

Anti-pravicové předsudky ale nejsou vlastní jen Googlu. Stejným způsobem pracuje i Facebook a Twitter. Pokud na Twitteru sledujete známe pravicové účty, můžete klidně celý den strávit čtením příběhů o tom kdo je právě zablokován, kdo byl odblokován a koho Twitter smazal úplně. Vedle toho otevřeně nenávistné účty zleva získávají od Twitteru ikonu ověření, a žijí si svůj internetový život bez problémů.

Komentáře

komentáře