Tommyho Robinsona zablokoval Twitter za sdílení pravdivé informace

0
Foto: Policie

Snaha z internetu dostat všechny “nenávistné” projevy vede k masivní cenzuře, kdy jsou mazány i příspěvky a blokováni uživatelé, sdělující ověřené, pravdivé informace.

Na Twitteru byl na 7 dní zablokován anglický aktivista Tommy Robinson, když citoval výzkum, který zjistil, že téměř 90 procent odsouzených členů gangů zneužívajících dívky v Británii jsou muslimové. Šlo přitom o zjištění nadace Quilliam, jejíž zakladatel pracoval jako poradce bývalého premiéra Camerona v otázkách islámu.

“90 procent obviněných za zneužívání v gangu jsou muslimové,” napsal Robinson, kdy číslo zveřejněné nadací zaokrouhlil z 84 procent na 90.

Twitter rozhodl, že prohlášení porušuje pravidla Twitteru a dočasně Robinsonovi zablokoval některé funkce služby.

Zakladatel Quilliamu, muslim Maajid Nawaz, nato napsal přímo Twitteru, a sdělil, že Robinson konstatoval fakt, a nic pomlouvačného, nenávistného nebo nepravdivého. Potvrdil, že mezi pachateli je 84 procent muslimů a mezi oběťmi 85 procent bílých dívek.

Fakt, že muslimové jsou tak většinově v tomto druhu kriminality zastoupení, respektive zveřejňování takového faktu, mohou někteří vnímat jako nenávistný projev.

Komentáře

komentáře