V Iowě zakázali potraty pokud je u plodu detekován tlukot srdce

0
screen shot

Senát amerického státu Iowa (88 procent bílých obyvatel) schválil v poměru hlasů 30-20 (v senátu je 29 republikánů, 1 nezávislý, a 20 progresivních demokratů) zákaz potratů, pokud je u nenarozeného dítěte detekován tlukot srdce.

Ze senátu nyní návrh míří do parlamentu, kde mají republikáni také většinu. Je tedy více než pravděpodobné, že se Iowa stane prvním státem, který zákazy potratů založí na legislativě o tlukotu srdce. Tím se fakticky většina potratů (vražd nenarozených dětí) znemožní.

Senátorka Amy Sinclair, která zákon navrhla, tvrdí, že opatření je srdcem a duší toho, co znamená být člověkem:

“Tento zákon je logickým startovacím bodem všech občanských vlád,” říká.

Věda tvrdí, že tlukot srdce u plodu začne už 22 dní po oplodnění. Po čtyřech týdnech a čtyřech dnech prý srdce lidského embrya zvládne 113 tepů za minutu.

Test srdečního tepu u nenarozeného dítěte probíhá přes ultrazvuk a další standardní lékařská zařízení. Matka je o tom, zda byl tep srdce zachycen, informována písemně. Lékaři, kteří provedou potrat dítěte s detekovaným tepem, budou stíháni podle zákona a hrozí jim až 5 let vězení.

Bob Vander Plaats z organizace podporující život nenarozených dětí říká:

“Iowa bude prvním státem, který uznává, co už věda dávno potvrdila: dítě v lůně ženy má své jedinečné DNA, svůj vlastní srdeční tep, svou vlastní osobnost. Je to dítě a zaslouží si narodit se.”

Komentáře

komentáře