Velká pronárodní demonstrace v německém Kandelu

0
Foto Twitter

Dva měsíce od vraždy patnáctileté dívky Mii v německém Kandelu se dnes v tomto městě odehrály čtyři demonstrace. Podle policie se obešly bez větších problémů.

Těchto shromáždění se účastnilo možná až 8000 lidí. Mezi demonstranty došlo k menším střetům, dva byli zatčeni za porušení zákona o zahalování. Větším problémům zabránily stovky policistů.

Policie tvrdí, že většina demonstrantů přišla na výzvu politiků z AfD. Demonstrace mimo jiné vyzývaly k uzavření německých hranic.

Proti demonstrantům z řad pro-národně orientovaných obyvatel se v Kandelu vytvořila podivná koalice politických a náboženských aktivistů pod názvem “My jsme Kandel”. Nechtějí, aby se prý jejich město stalo centrem pravicového extremismu. Ve městě se tedy konala i jejich demonstrace, které se účastnilo několik stovek lidí. Symbolicky vypustili bílé balónky. Po jejich boku, nikoliv s vlastenci, se postavila i premiérka spolkové země Porýní-Falcko, Malu Dreyer.

Další demonstraci organizoval Marco Kurz, který je považován za součást pravicové scény. Už v lednu zde organizoval demonstraci pod názvem “Kandel je všude”. Na jeho shromáždění se objevilo několik tisíc lidí. Ženy zde skandovaly, že chtějí ochranu, a že už nebudou mlčet.

Komentáře

komentáře