YouTube čelí žalobě za zastavení přijímání bílých a asijských uchazečů o práci

0
Foto: Zuma Press

Společnost YouTube čelí žalobě svého bývalého zaměstnance za to, že měla minulý rok v USA přestat nabírat bílé a asijské uchazeče o práci na technické pozice. Důvodem mělo být zvýšení tzv. diverzity, píše Wall Street Journal.

Žaloba, kterou podal Arne Wilberg, běloch pracující devět let pro Google a z toho čtyři roky jako náborář pro YouTube, tvrdí, že společnost nastavila kvóty pro nábor menšin. Minulé jaro měli prý náboráři dostat pokyn, aby zrušili pohovory s uchazeči, kteří nejsou ženy, černí, nebo Hispánci a zcela vyřadili žádosti uchazečů, kteří nespadají do těchto kategorií.

Mluvčí společnosti Google, která YouTube vlastní, tvrdí, že se společnost proti žalobě tvrdě bránit. “Máme jasnou politiku nabírání kandidátů podle jejich schopností, ne identity,” řekl v prohlášení. “Ale ve stejnou dobu se nesmlouvavě snažíme dosáhnout rozmanité směsi kvalifikovaných kandidátů pro volná místa, protože nám to pomůže najmout nejlepší lidi, zlepšit naší kulturu, a vytvořit lepší produkty,” protiřečí si.

Lidé, kteří mají s náborovou praxí YouTube a Google zkušenost, některá tvrzení žaloby potvrzují, včetně zmrazení náboru bílých a asijských odborníků, a používání kvót.

Žaloba pana Wilberga tvrdí, že jej společnost diskriminovala kvůli rase, a když si na to stěžoval, byl prý vyhozen. Google už jedné takové žalobě ze strany bývalého zaměstnance čelí. James Damore byl loni vyhozen za to, že veřejně zpochybnil firemní kulturu Google, která podle něj diskriminuje bílé, heterosexuální, pravicově orientované muže.

Wilberg tvrdí, že si na náborovou praxi společnosti stěžoval dva roky, a ve chvíli, kdy svou stížnost přednesl do nejvyšších míst, byl vyhozen. Podle federálního antidiskriminačního zákona firmy nesmějí vybírat své zaměstnance podle rasy, pohlaví nebo jiného takového kritéria.

Komentáře

komentáře