Francouzská Národní fronta bude mít nové jméno

0
@MLP_officiel

Marine Le Pen chce tento víkend oznámit nové jméno své strany Národní fronta, která existuje již 45 let, a chce zájem strany znovu více zaměřit na migraci. O víkendu se totiž koná stranický kongres, kde Marine musí potvrdit své vedení a dát straně čerstvý směr.

“Změna jména označí konec jedné kapitoly a začátek nové, která bude více sedět straně, která se může dostat k moci a uzavírat aliance,” řekla Le Pen agentuře APE.

Proti změně názvu strany je její zakladatel, Jean Marie Le Pen, ale straničtí funkcionáři mají jiný názor a změnu podporují.

“Změna názvu je nezbytná k uzavírání aliancí a hovorům s voliči bez toho, co je téměř vždy negativní reakce,” říká Davy Rodriguez z mládežnického křídla Fronty.

“Potkáváme lidi, kteří s námi ve všem souhlasí, ale když řekneme ‘Ahoj, my jsme Národní fronta’, oni řeknou ‘Ne, ne, Národní frontu ne!'”

Národní frontu si prostě většina lidí spojuje s jejím zakladatelem a patriotem Jeanem Marie Le Penem, který byl několikrát odsouzen za podněcování k rasové nenávisti.

Strana se prý začne více věnovat odporu k migraci, místo odporu k euru. Na odpor k euru totiž tolik Francouzů neslyší.

Komentáře

komentáře