Lvov je město banderovců, skandovali na demonstraci ukrajinští nacionalisté

0
@spacelordrock

V západoukrajinském Lvově se včera uskutečnila demonstrace několika stovek radikálních ukrajinských nacionalistů, kteří protestovali proti polskému zákonu zakazujícímu Polákům přisuzovat podíl na zločinech Druhé světové války. V té době každopádně došlo k vyvražďování civilního obyvatelstva z obou stran. Jak ze strany ukrajinských nacionalistů, tak v odvetě ze strany Poláků.

Masakry Poláků ze strany Ukrajinské povstalecké armády jsou faktem a Polsko se svým zákonem brání proti jejich popírání. Nicméně polsko-ukrajinský konflikt nezačal v Druhé světové válce a dohledat jeho přesné počátky je obtížné.

@spacelordrock

Zřejmě i proto ukrajinští nacionalisté včera protestovali za své právo ctít si koho chtějí. Podle serveru zaxid.net radikálové podle svých slov nedemonstrovali proti Polákům, ale proti novému zákonu a své právo uctívat koho chtějí.

“Lvov není pro polské pány”, připomínal transparent období, kdy Lvov byl součástí Polska. “Naše země, naši hrdinové,” s odkazem na kontroverzní velitele Ukrajinské povstalecké armády Banderu a Šuchevyče, kteří oba zahynuli rukou rudých sovětských agentů či vojáků. “Pamatuj cizinče, že pánem je tu Ukrajinec”, s odkazem na národní cítění těchto radikálů, kteří chtějí, aby Lvov byl a zůstal jednou pro vždy už jen ukrajinský.

@spacelordrock

Demonstraci organizovala organizace Národní síly, což je politické křídlo veteránů regimentu Azov.

Komentáře

komentáře