Salvini vyloučil spolupráci s Hnutím pěti hvězd. Chce vládnout Itálii

0
repubblica.it

Po vítězství středo-pravé koalice v nedělních italských volbách vůdce Ligy Matteo Salvini okamžitě vyloučil možnou spolupráci s protisystémovým Hnutím pěti hvězd. Řekl, že jeho strana je připravená vládnout Itálii.

“Středo-pravá koalice je koalice, která zvítězila a může vládnout,” řekl dnes Salvini a dodal, že Liga byla v koalici nejúspěšnější a proto má na premiérský post nárok právě Salvini. Taková byla dohoda. “S Berlusconim jsem nemluvil, ale dohoda mezi přáteli je jasná a pevná,” řekl. Salvini prý bude mít čest “vytáhnout zemi z bahna”.

Lídr Ligy také vyloučil jakékoliv “podivné aliance” s jinými skupinami, čímž myslel Hnutí pěti hvězd. “Hnutí pěti hvězd změnilo tolikrát názor a na tolik věcí, že pro mě je to veliké ‘ne’,” řekl Salvini.

“Náš tým je připraven.”

Také okomentoval neúspěch levice. “Arogance Mattea Renziho byla potrestána.”

“Jsem a zůstanu populistou, protože ti, kdo naslouchají lidem, dělají svou práci.”

Salvini také promluvil o vztahu Itálie a EU a budoucnosti eura.

“Jsme v Evropě a chceme Evropu, která udělá pár věcí a udělá je dobře. Evropa, která bude uznávat identitu lidí, jejich jazyk atd. Opravdovými nepřáteli Evropy jsou lidé jako Renzi a Bonino, kteří předstírají, že všechno je dobré, a přitom není.” Euro je podle něj odsouzené k zániku, protože to tak diktuje ekonomika.

Komentáře

komentáře