Video z přepadení v Nigeru

0

Organizace Islámský stát Sahary (ISGS) zveřejnila propagandistické video, které ukazuje říjnové přepadení amerických vojáků ze zvláštních jednotek, kteří se spolu se svými nigerijskými kolegy vraceli z průzkumné mise.

Video zachycuje přípravy přepadení a poté jsou použity záběry z kamer, které na sobě měli američtí vojáci, než byli zabiti v boji.

Přitom počty obou stran byly vyrovnané. Na jedné straně asi 50 islamistů ozbrojených kromě lehkých zbraní i granátomety a minomety, a proti nim 12 amerických vojáků ze speciálních jednotek a 30 rádoby elitních nigerijských vojáků. Ovšem když Američané a Nigerijci padli do léčky, ti Nigerijci, kteří nebyli zabiti nebo zraněni, utekli a Američané zůstali na místě a bojovali.

Video, které je bez zvuku, ukazuje, jak se Američané pokoušejí krýt za svými vozidly a opětovat palbu. Během boje byli čtyři Američané zabiti a dva zraněni. Padli i čtyři Nigerijci a měli osm zraněných. Ostatní utekli. Přestřelka v poušti, při které Američané zabili 21 islamistů, skončila ve chvíli, kdy se na nebi objevila francouzská stíhačka. Poté dorazily další posily, především Francouzi.

Komentáře

komentáře