Manažér Innogy napaden v Německu kyselinou dvěma “jižanskými typy”

0
Napadený manažér Bernhard Günther. Foto dpa

To, co již několik let obohacuje Londýn a další anglická města, se díky kouzlu globalizace dostalo i do Německa. Vrcholný manažér společnosti Innogy byl napaden a těžce zraněn kyselinou dvěma útočníky, které policie popsala jako “jižanské typy”.

K útoku došlo v luxusní obytné čtvrti ve městě Haan v neděli ráno. Obětí se stal dr.Bernhard Günther, vrcholný manažér společnosti Innogy.

Ten prý vyšel z domu a vešel do parku, kde ušel sotva pár kroků, když po něm vyskočili dva muži. Beze slova jej polili nějakou tekutinou, která se vzápětí ukázala být kyselinou.

Günther se dal na útěk do svého domu, který leží jen dvě minuty od místa činu, a zavolal si pomoc. Do nemocnice jej převezla helikoptéra. Podle posledních informací není v ohrožení života.

Policie ve městě mezitím provádějí asi největší pátrací akci, jakou Haan kdy zažil. Ve vzduchu je podezření z pokusu o vraždu.

O pachatelích, kteří jsou na útěku, policie zatím mnoho informací nevypustila. Jen jedinou, která pochází buď od napadeného, nebo od možných svědků – mělo jít o jižanské typy. Pod jižanským typem si lze představit lecos. Může se jednat i lidi ze severu Afriky, tedy Araby, nebo lidi z ještě hlubšího jihu, tedy subsaharské Afriky a tedy černochy.

Modus operandi tohoto útoku je každopádně odlišný od těch, které se dějí v Londýně. Tam k útokům většinou dochází ve čtvrtích obývaných imigranty a oběťmi jsou také většinou imigranti.

Komentáře

komentáře