Richard Spencer mluvil na Michiganské univerzitě. Venku se stovky levičáků zatím rvaly s policií

0
AP

Richard Spencer, bílý nacionalista a autor termínu alt-right, včera mluvil před hrstkou posluchačů na Michigan State University. Venku proti jeho vystoupení protestovalo na 500 zakuklených levičáků, kteří napadali každého, kdo se na vystoupení snažil dostat, a porvali se i s policií.

Vystoupení předcházel právní boj, kdy se univerzita snažila setkání zabránit, ale žaloba, kterou podal právník Kyle Brystow, univerzitě připomněla, že svoboda slova platí naprosto pro všechny. Kyle Brystow, který Spencera a další aktivisty alt-right dlouhodobě zastupoval, ale mezitím podlehl nátlaku médií a levice, a před několika dny oznámil, že se z politického aktivismu trvale stahuje.

Zatímco Spencer uvnitř mluvil o válce proti bílé rase, která podle něj zuří, a obvinil násilné levičáky z toho, že zabránili mnoha jeho příznivcům dorazit, levičáci venku skandovali klasická hesla o nacistech a Ku-Klux-Klanu.

Gregory Conte, jeden ze Spencerových lidí, venku obvinil policii, že “nemá žádný plán” jak násilí zabránit, “tak jako v Charlottesville”. O několik minut později už seděl s pouty v policejní dodávce, zatímco levičáci řádili jako smyslu zbavení. Policie jich zatkla 24.

Levičáci mluvili o nenávisti, kterou prý Spencer šíří, ale jeho slova na živém záznamu z vystoupení byla nenávisti prostá.

“Nevím, kde tato kultura skončí. Nejsem si jistý, jestli neskončíme v nějaké válce, otevřené válce, která je v současnosti vedena proti jihoafrickým bílým,” řekl.

Podle Spencera bílí lidé čelí útokům sil propagujících multikulturalismus. “Je stále obtížnější být legálně, hrdě bílý. Je stále obtížnější být morálně, hrdě bílý.”

Později Spencer řekl, že ani Trumpem navrhovaná omezení migrace v USA nezachovají bílou většinu. “Budete muset jít s námi, pokud chcete žít. Budeme muset stvořit skutečné hnutí ve skutečném světě.”

A dodal: “Nikdy jsem ve svém životě nebo kariéře nezískal nic tím, že bych se snažil být více přijatelný. Mírní a pokorní planetu nikdy nezdědí. Lidé, kteří jsou smělí a silní budou vždy dominovat.”

Komentáře

komentáře