V Rakousku působí militantní turecká nacionalistická skupina

0
Foto: facebook.com/Viyana Alperen Ocaklari Egitim Kültür ve Dayanisma Vakfi

Podle rakouských novin Krone na internetu koluje video z jedné vídeňské mešity. Mají na něm být viděni mladí návštěvníci mešity, včetně dětí, kteří křičí v turečtině přísahu věrnosti. Jde o odnož tzv.krajně pravicové skupiny Šedí vlci.

Slova přísahy, která se jmenuje “Budeme bojovat do poslední kapky krve”, vyvolávají v Rakousku pohoršení. Pro srovnání si představme, že by v Turecku existovala germánská nacionalistická skupina.

Samotný text se dá přeložit takto: “Přísaháme při Alláhovi, vlasti, lidu, vlajce, svaté knize a meči. Naši mučedníci, váleční veteráni a náš vůdce by měli být v bezpečí. Budeme bojovat jako idealistická turecká mládež proti komunismu, kapitalismu, sionismu a imperialismu do posledního dechu a do poslední kapky krve. Za naše vlastenecké Turecko budeme bojovat a nebudeme hledět na žádné překážky. Neuhneme. Nepolevíme. Dokážeme to.”

Organizace existuje v Turecku pod názvem Büyük Birlik Partisi (BBP). Ve volbách dostala jen pár procent. Její členové reprezentují radikální sunnitský islám. V Evropě si říkají Alperen Ocaklari. Rakouská FPÖ již jejich existenci v Rakousku odsoudila.

Komentáře

komentáře