Íránská členka rakouských Zelených urážela Rakousko. Internet jí to nedaroval.

0
Foto: Facebook

“Ahoj Rakousko, ty sračko! Máš týden na to, aby ses polepšilo.” Tak zněl příspěvek na Facebooku radní za stranu Zelených íránského původu Negar Roubani, který proletěl internetem a Roubani se vrátil zpět jako bumerang.

Když se její příspěvek nesetkal s pochopením, smazala jej, a napsala jiný: “Jsem vážně smutná z emocí, které vyvolal můj poslední příspěvek, a jsem překvapená, jaké reakce může osobní vzkaz z dovolené ohledně klimatického a politického podnebí vyvolat. Rasové urážky a přání, že mám opustit Rakousko a že mohu být zbavena občanství a podobně, mě nechávají na pochybách o chápání demokracie od těchto komentujících.”

Ale její komentář situaci ani trochu neuklidnil. Jen pár hodin poté, co jej zveřejnila, se pod ním objevilo 250 komentářů, a většina z nich pořádně vzteklých. Dává to naději, že lidem v Rakousku to stále ještě myslí, což konečně dokázaly výsledky voleb.

Komentáře jako “Prodluž si dovolenou nastálo, pro Rakousko to bude lepší”, “Islamofašistka” nebo “Vrať se zpátky do Íránu a řekni to samé, co si řekla o Rakousku, tam”, mohly za to, že Roubani nakonec ze svého Facebooku smazala všechno.

Naštěstí se zachovaly screen shoty, které zveřejnila média.

Rakouští identitáři už Roubani poslali na internetu “šťastnou cestu”.

Komentáře

komentáře