Mladík v Německu pobodal dívku kvůli jejímu neislámskému chování

0
Foto: Shutterstock

Dva mladí lidé ze středního východu se dostali do sporu v centru města Krefeld. Najednou jeden z nich vytahuje nůž a bodá. Podle policie byla důvodem sporu tzv.interpretace islámu. Vzhledem k tomu, že útočil chlapec a zraněnou je dívka, dá se odvozovat, že dívka měla jiný názor než chlapec na to, jak se má podle islámu vhodně chovat a chlapec jí za to potrestal. Dívka utrpěla těžké zranění, píše Die Welt.

Svědci vypověděli, že viděli dva mladé lidi se v centru města hádat. Šlo o šestnáctiletého chlapce a čtrnáctiletou dívku. V jednu chvíli chlapec vytáhl nůž a dívku bodl do břicha. Zraněná dívka nicméně byla schopna odejít a vyrazit směrem do nemocnice. Krvácející dívky si však všimli lidé a ta byla do nemocnice převezena. Není prý v ohrožení života.

Útočník se policii později sám přihlásil a nyní je v policejní cele. Policie jejich národnost nezveřejnila, ale podle svědků by mělo jít o dvojici ze středního východu. Možná Sýrie.

Trestání dívek a žen za chování, které se podle samozvaných hodnotitelů z řad chlapců a mužů neslučuje s vhodným islámským chováním, je poměrně časté.

Komentáře

komentáře