Domů Pevnost Evropa Švédský premiér popřel existenci no-go zón. Švédští demokraté jej obvinili ze lži

Švédský premiér popřel existenci no-go zón. Švédští demokraté jej obvinili ze lži

0
Švédský premiér a americký prezident. Foto: Getty

Švédský premiér Stefan Loefven na tiskové konferenci s prezidentem Trumpem v Bílém domě přiznal, že jeho země má vážné problémy se zločinem, ale odmítl existenci tzv.no-go zón.

No-go zóna je termín označující nějakou oblast v zemi, kde neplatí stejná pravidla, jako jinde. Policie sem vstupuje ve velkém počtu, ozbrojená a s připravenými zálohami. V oblasti je vysoká kriminalita a běžný život je tu ovlivněn existencí gangů, které v oblasti působí. Konečně švédská vláda přiznala existenci 61 problémových oblastí, z nichž 23 je mimořádně problémových. Ačkoliv vláda nepoužívá termín no-go zóna, jde jen o hru se slovy, protože situace v těchto oblastech definici no-go zón zcela vystihuje.

Premiér si postěžoval, že jeho země díky legislativě schválené předchozími vládami přijala vysoký počet uprchlíků, ale nyní jejich příchod již omezila a tlačí na další státy EU, aby přijaly svou odpovědnost a nějaké ty statisíce uprchlíků si také vzaly.

Přiznal problém se zločinem, ale řekl, že policie nyní proti gangům postupuje tvrdě, a situace ve třech velkých městech (Stockholm, Göteborg a Malmö) se údajně lepší. Přiznává střelbu a problémy, které omezují svobodu běžných lidí, ale brání se použití slova no-go zóna.

Na premiérova slova ale pro Breitbart London reagoval předseda Švédských demokratů, Jimmie Akesson:

“Prohlášení premiéra jednoduše není pravdivé. Máme tu opakující se případy rušení autobusových linek ze strachu jezdit do migranty hustě obydlených oblastí, časté útoky na vozidla záchranářů, která jsou často nalákána na falešné hovory na číslo 911 s jediným účelem, aby se mohlo na posádky těchto vozidel zaútočit. Dále tu jsou případy odmítání doručování pošty… V některých oblastech ulice patrolují samozvané hlídky šaría policie, které vynucují pravidla oblékání a řádné islámské chování.

“I policie existenci no-go zón přiznala. Prohlášení premiéra není nic jiné, než fake news.”

Akesson má na mysli policejní zprávu, která mluví o “obytných oblastech ve Švédsku, kde policie neudržuje zákon a pořádek, a kterých je 55.” Popis těchto oblastí je takový, že tam díky vysokému počtu zločinců dochází ke střelbě na ulici, obyvatelé se bojí svědčit a policie není vítaná.

Komentáře

komentáře