Florida si schválila ozbrojení učitelů

0
Nácvik napadení školy střelcem. Foto: JAMES LAWLER DUGGAN

Na Floridě ve středu schválili legislativu, která na jednu stranu omezí prodej zbraní a na druhou umožní některým učitelům nosit zbraně.

Legislativa vychází z emocí, které zemi zachvátily po střelbě na škole na Floridě, při které střelec zabil 17 studentů. Nicméně zatímco pro liberály je schválená legislativa příliš mírná, pro republikány je naopak velice přísná.

Co nový zákon, který se týká státu Florida, zahrnuje?

Věk potřebný k nákupu zbraně se zvyšuje z 18 na 21 let. Zbraň si nekoupíte hned, ale budete muset tři dny čekat na schválení. Zakáže se prodej nebo držení tzv.bump stocks, což umožňuje poloautomatickým zbraním střílet jako automatické. Umožní úřadům zabavit zbraně lidem, kteří nejsou mentálně v pořádku, nebo představují nějakou hrozbu. Poskytne financování pro ozbrojenou ostrahu škol.

Zákon se vyjadřuje i k ozbrojení učitelů, respektive jejich účasti v tréninkovém programu. Učitelé, kteří pouze učí, se programu nebudou moci účastnit. Ti, kdo vykonávají další aktivity, jako je sportovní trénink žáků, nebo vedení dramatických kroužků, či pracují v administrativě, tak ano.

Za zákon lobboval i otec jedné ze zavražděných dívek, Andrew Pollack, který řekl, že není perfektní, ale je to lepší, než nic.

Tedy v budoucnu, až se na Floridě rozhodne do nějaké školy přijít se zbraní duševně nemocný, ozbrojený člověk s úmyslem vraždit, nebude třeba čekat na příjezd speciální policejní jednotky, ale útočník se dost dobře může dostat do křížové palby ze strany zaměstnanců školy. To dosud nebylo možné a studenti i učitelé byli útočníkům vystaveni na milost a nemilost.

Komentáře

komentáře