Po vraždě bílého farmáře ho pustili na směšnou kauci. Útok na další farmu už nepřežil

0
Foto: capricornreview

Ve zkratce. Jste v Jižní Africe. Jmenujete se Thomas Baloyi a jste černý. Na jedné farmě zabijete staršího bílého farmáře. Zatknou vás. Pustí vás na kauci v přepočtu 80 dolarů. Jdete na další farmu, kde chcete zabít jiného bělocha. Ta, je to žena, se brání a zastřelí vás. Jste mrtvý.

Baloyi a tři jeho další černí kumpáni byli 29.listopadu 2017 zatčeni za vraždu 64-letého Hermana Bothy na jeho farmě v Kameeldoringu. Podle obvinění byli součástí skupiny osmi lidí, kteří Bothu zavraždili, když se svým synem přijel na svou farmu. A ačkoliv policie po čtyřech dalších útočnících údajně pátrá, čtveřice chycených je puštěna na kauci 80 dolarů. Chcete li, asi 1600 korun.

V únoru byl Baloyi u dalšího útoku v Kalkfonteinu, který se mu tentokrát stal osudným.

Stará farmářka byla vzbuzena štěkotem svého psa a otevřela okno, aby se podívala, co se děje. Každý farmář to dříve nebo později čeká. Černí jich už hodně zavraždili nebo zranili a říká se, že povolání farmáře, bílého farmáře v Jižní Africe, je nejvíc nebezpečným povoláním na světě.

Nepřátelé už ale byli přímo v domě. Farmářka si všimla, že nahoře v domě někdo zhasl světlo a pak slyšela, jak se někdo snaží otevřít dveře do její ložnice. V tu chvíli skrze dveře vystřelila.

Za dveřmi stál Baloyi. Povedlo se mu ještě dostat z domu ven, ale v buši nedaleko domu jeho bídný život po chvíli vyhasl. Tam ho také našla farmářka se svými zaměstnanci, které výstřel zalarmoval.

Běžná noc pro bílé lidi v Jižní Africe. A také důkaz, že jihoafrický “duhový” establishment pro ochranu bílých neudělá ani to poslední.

Komentáře

komentáře