Domů Pevnost Evropa Studie tvrdí, že migranti v Německu jsou dvakrát více náchylnější ke zločinu...

Studie tvrdí, že migranti v Německu jsou dvakrát více náchylnější ke zločinu než Němci

0
Foto: Michele Tantuss

Studie, která použila data shromážděná policií v německém státě Šlesvicko-Holštýnsko, tvrdí, že neNěmci, jsou dvakrát tolik podezřelí z trestných činů, než Němci.

Studie Kriminologického výzkumného institutu Dolního Saska (KFN) sledovala statistiky zločinnosti z let 2013 až 2016 a zjistila, že němečtí občané jsou s ohledem na svůj podíl v populaci v zločinnosti podreprezentováni.

Kriminologové si všimli, že na vrcholu migrační krize v roce 2015 byl velký počet migrantů složen z mladých mužů, kteří jsou ke zločinu náchylnější, než ženy, nebo jiné věkové skupiny.

“Mladí muži mají větší tendenci ke zločinu ve všech dobách a ve všech kulturách – to se všeobecně ví,” říká profesor Thomas Bliesener.

Další faktor, který vede k rozdílu podílu na kriminalitě mezi migranty a Němci je podle studie fakt, že mnozí migranti pocházejí z mnohem méně vzdělaného prostředí.

Během zkoumaného období badatelé zjistili, že v regionu významně vzrostl počet loupeží a sexuálních zločinů. Zajímavé je, že většina obětí těchto zločinů byli také migranti.

Reakce politiků na výsledky studie se různí. Claus Schaffer z protimigrační AfD tvrdí, že studie potvrzuje to, co se o zločinu migrantů říká. Naopak politik Zelených Burkhard Peters říká, že situace se dá vyřešit lepším přístupem ke vzdělání.

Komentáře

komentáře