Učitel na Floridě suspendován. Radil žákyním, ať nerandí s černochy.

0
Foto: Dual County School District

Ve městě Baltimore se v roce 2017 stalo 343 vražd, z nichž jen málokterá se dostala na titulky celonárodních novin. Učitel z Floridy, který svým žákům radil, ať nerandí s černochy, si na nezájem médií každopádně stěžovat nemůže. Stanice CNN informuje, že byl suspendován. Svým žákům říkal, že černoši nejsou dobrými partnery, a používal při tom výraz, který se v amerických médiích označuje jako “slovo na N”.

Na učitele si stěžoval jeden z žáků. Vypověděl, že učitel třídě říkal:

“Pokud vám váš partner říká špatné věci a nejedná s vámi dobře, znamená to, že se chová jako n**r. Vy všechny byste neměly randit s těmi různými Afro-americkými chlapci, protože za to nestojí.”

Během vyšetřování se ozvali další studenti, kteří měli učitele při jiné příležitosti také slyšet použít slovo na N. Učitel ale použití slova popírá. Pokud jej prý použil, je mu to líto.

Přitom asi 20 procent studentů na škole jsou černoši. Učitel měl prý navštívit jejich kostel a podle studentů si dělat legraci ze způsobu, jakým tamní kazatel bohoslužbu vedl. O některých studentech zase říkal, že jsou jednoduše hloupí.

Učitel, který je ve školním systému od roku 2012, je nyní suspendován bez nároku na plat. Na konci školního roku se bude jeho další osud řešit.

Komentáře

komentáře