V Bílém domě přijali pravicového studenta ze školy na Floridě, kde došlo k masakru

0
Foto: @KyleKashuv

Kyle Kashuv je studentem na Parkland High, kde došlo ke střelbě a zabití 17 studentů. Sám sebe neoznačuje za toho, kdo přežil. Je toho názoru, že tak se mohou nazývat jen studenti, kteří byli v budově, kde se střílelo, a takových byla menšina. Kashuv je každopádně studentem, který není součástí ukřičeného davu, co po masakru mezi studenty vznikl. Na řešení problémů s masovou střelbou má názory korespondující s jeho pravicovými postoji a s nimi se včera objevil v Bílém domě.

První dáma Melania Trump zveřejnila video ze setkání s Kashuvem, na kterém jí student ukazuje svou aplikaci na mobilní telefony, přes kterou studenti mohou s jinými studenty diskutovat o emočních problémech, kterým čelí. Ke konci videa je vidět, že se Kashuv setkal i s Donaldem Trumpem.

Na svých levicových spolužácích kritizuje dvě věci. Za prvé to, že z původně dobré kauzy udělali kauzu čistě politickou, jejímž cílem je zákaz držení zbraní, což by Kashuv považoval za katastrofu pro americké občany. Druhá věc, kterou vyčítá hlavně Davidu Hoggovi, je fakt, že se odmítl bavit s prezidentem, který s ním chtěl diskutovat o tom, co se dá v této věci dělat.

“Podívejte, nebyl jsem fanoušek Obamy, ale kdyby se se mnou snažil spojit, abychom mluvili o věci, na které mi záleží, alespoň bych měl dostatek úcty, a ten hovor zvedl,” řekl Kashuv.

Hogg se poté, co se odmítl s prezidentem bavit, svým hulvátstvím ještě chlubil na Twitteru.

Kashuv uznává, že je se svými názory mezi studentskými aktivisty v menšině. Ti se prý proměnili v “elitní klub”, který neuznává nesouhlasné názory. Ví prý o mnoha pravicových studentech, kteří jeho postoje sdílejí, ale mají prý strach z negativní publicity ze strany médií, která je může provázet po zbytek života.

Kashuv je zastáncem druhého dodatku americké Ústavy o právu držet zbraň. Cituje statistiky o sebeobraně, které dokazují, že bez práva na držení zbraní, by se mnoho Američanů stalo obětí trestného činu. Až prý dosáhne potřebného věku, sám si chce zbraň pořídit.

Komentáře

komentáře