Arabské klany v Berlíně ovládly zločin ve městě a jdou po jednotlivých policistech, kteří je vyšetřují

0
Foto: Fabrizio Bensch

Arabské kriminální gangy operující v Berlíně čelí obvinění, že vyhrožují jednotlivým berlínským policistům ve snaze je zastrašit nebo se jim pomstít. Jde jak o přímé výhrůžky, tak i šíření pomluv.

Arabské gangy, přesněji rodinné klany, v posledních letech prakticky ovládly zločineckou scénu v Berlíně. Svou moc využívají k zastrašování autorit, aby zastavily probíhající vyšetřování.

Mají různé taktiky, jak toho dosáhnout. Od diskreditace jednotlivých policistů, o kterých tvrdí, že byli viděni s prostitutkami, které měli dostávat zadarmo, po obvinění z korupce.

Mluvčí berlínské policie Benjamin Jendro řekl, že pro jeho kolegy je to velice stresující.

Další taktikou, kterou arabské klany používají, je během zatýkání svolat své rozsáhlé rodiny, které na místo zatýkání dojedou a začnou vyvolávat problémy s úmyslem své zatýkané rodinné příslušníky během chaosu osvobodit.

Závažné jsou i hrozby vůči jednotlivým policistům. Členové klanů na ně čekají před služebnami nebo dokonce před jejich byty. Mluvčí tvrdí, že se s tím nedá nic dělat, protože samotné postávání není trestný čin. Na psychiku konkrétních policistů to má ovšem veliký vliv.

Komentáře

komentáře