Další vražda a násilí proti bílým v Jižní Africe

0
screen shot

Sledování nezávislých jihoafrických informačních kanálů je smutná věc. Fotografie vražd, těžce zbitých seniorů, vypleněných farem. Oběti bílé, pachatelé černí. Je to jako bizarní deník, jehož obsah svět nezajímá. Přitom mnoho z nás si pamatuje, jak svět řval, když si bílí v Jižní Africe chtěli žít po svém a segregovali se od nebílých. Za to je svět ekonomicky bojkotoval a slovo apartheid se stalo sprostým slovem.

Dnes je situace podobná, jen v opačném směru a mnohem dramatičtější. Černým, kteří nyní Jižní Africe vládnou, se nestačí od bílých segregovat. Nedávno si v parlamentu schválili zahájení procesu, který má bílým znárodnit jejich půdu, tedy majetek. Než se tak stane, a bílí o své farmy přijdou legálně, jsou bílí na svých farmách černými přepadáni, mučeni a zabíjeni. To se v bílé Jižní Africe nedělo. Černí neměli právo volit a sdílet části veřejného prostoru s bílými, ale bílá komanda nechodila do jejich domů a nezabíjela je a nesnažila se je vybít.

A ještě jeden rozdíl tu je. Absolutní mlčení ze strany médií. Nebýt internetu, nevíme o genocidě a útlaku našich evropských soukmenovců v Jižní Africe nic. Což je děsivé. A to vše v době, kdy se u nás někdo bije do prsa s tím, že Česká televize je prý objektivní médium. O osudu našich lidí v Jižní Africe ale neinformuje. Nehodí se to do jejího ideového schématu.

Další případ z mnoha. Johan Van Wyk zveřejnil na Facebooku fotografie svého zbitého otce, který byl spolu s dalšími napaden černými v domě jejich přítele, univerzitního profesora Cobuse Naudého v Randparkridge. Zatímco otec Wyka může se svým rozbitým obličejem mluvit o štěstí, profesor Naudé už je v nebi. Jeden z černých mu vrazil nůž do srdce. O případu krátce informovalo i jedno jihoafrické médium.

Vojenský zásah v Jižní Africe je nezbytný.

Komentáře

komentáře