Putin naznačil, že za vměšováním do US voleb mohou být Židé s ruským občanstvím

0
screen shot

Ruský prezident Putin v exkluzivním rozhovoru pro americkou stanici NBC řekl, že údajné vměšování ruských občanů do amerických voleb v roce 2016 ho vůbec nezajímá, protože neměli napojení na Kreml. A naznačil, že vůbec nemusí jít o Rusy.

Putin byl v rozhovoru konfrontován výsledky vyšetřování, podle kterých mělo volby přes jakési kampaně na Facebooku ovlivňovat 13 lidí s ruským občanstvím.

“A co, že jsou to Rusové? Rusů je 146 milionů, tak co? Je mi to je jedno. Je mi to úplně jedno. Nereprezentují zájmy ruského státu,” řekl.

A naznačil, že za vměšováním mohou být Židé, nebo jiné etnické skupiny.

“Možná to ani nejsou Rusové,” řekl. “Možná to jsou Ukrajinci, Tataři, Židé, jen s ruským občanstvím. I to se musí prověřit. Možná mají dvojí občanství. Nebo Zelenou kartu. Možná to byli Američané, kdo jim za to zaplatil. Jak to můžete vědět? Já to nevím.”

Vlivu Kremlu na ruské volby nevěří ani prezident Trump. Konečně se jednalo o facebookové aktivity tak nicotného rozsahu, že vytvářet z toho sofistikované spiknutí může jen blázen.

Komentáře k Putinovým slovům už se objevily i v izraelském tisku. List Haaretz zveřejnil slova poslankyně Xenie Svetlove za Sionistickou unii, která po vládě požaduje, aby Putinova slova odsoudila.

Komentáře

komentáře