Brexit byl nostalgickým voláním starších voličů po bílé Británii, tvrdí šéf britských liberálů

0
V 60. letech byl Londýn bílý tak jako většina evropských velkoměst v té době. Dnes bílí v Londýně tvoří menšinu. Foto: David Graves/Rex

Vůdce britských liberálních demokratů, Sir Vince Cable, tvrdí, že za úspěchem Brexitu mohla “bílá nostalgie” a stýskání starších voličů po době, “kdy tváře byly bílé”. Rozhodnutí opustit EU prý také spustilo “nenásilnou občanskou válku”, ve které starší stoupenci odchodu “rozdrtili naděje” mladých.

Cable prý o Brexitu zpočátku také uvažoval, ale řekl, co jeho názor změnilo. Prý 75 procent mladých hlasovalo pro setrvání v EU, zatímco 70 procent lidí starších 65 let hlasovalo pro odchod.

Starší stoupenci Brexitu prý byli vedeni “nostalgií po světě, kde pasy byly modré, tváře bílé a mapa imperiálně růžová.”

Británie se zbytku Evropy postojem jejích mladých lidí k EU a migraci vymyká. Možná je to tím, že mladí lidé na rozdíl od starší generace byli a jsou vystaveni masivní marxistické indoktrinaci gender studies, diverzity, která nás prý dělá silnějšími, bílého privilegia a dekolonizace. Britský školský systém v tom zcela vyniká a nikde není infiltrace marxistů ve školním systému tak rozsáhlá, jako právě zde. A to již od 70.let minulého století.

Jak jinak vysvětlit tak dramatický rozdíl v myšlení starší a mladší generace. Proč starší lidé nad etnickou proměnou Británie nejásají a pro mladé to naopak představuje pokrok? Vysvětlení může být jen ve výchově, v tomto smyslu spíše převýchově, než výchově v pozitivním smyslu. Pouze mladí lidé s každodenním vymýváním mozku na jedné straně, a sledováním, jak při kacířství vůči této ideologii přichází tvrdý trest na straně druhé, mohou mít názory tak dramaticky jiné, než jejich prarodiče. Jiné vysvětlení není.

Komentáře

komentáře