Ministerstvo kultury podporuje hudební festival, který otevřeně diskriminuje

0
Steam community

Rok se s rokem sešel a ministerstvo kultury opět podporuje festival, který otevřeně diskriminuje na základě přesvědčení. Je třeba připomenout, že diskriminace nemusí být jen rasová. Může se týkat i sexuálních menšin a také politických názorů. A v případě jednání organizátorů Žižkovské noci se jedná o přímo učebnicový příklad.

Žižkovská noc je série hudebních koncertů v klubech na území pražského Žižkova. Loni organizátoři z festivalu vyhodili kapelu, jejíž členové měli na sobě při vystoupení placky Islám v ČR nechceme. Letos to dotáhli ještě trochu dál. Přerušili spolupráci s klubem Nová Chmelnice a otevřeně přiznali, že je to kvůli kapelám, které zde vystupují, a se kterými oni nesouhlasí. Chcete li to vnímat jinak, dosaďte si do věty jiná slova. Například – “rušíme spolupráci s klubem Nová Chmelnice, protože zde hrají černošské kapely a s tím my nesouhlasíme a odmítáme to.” Budete se divit, diskriminace na základě politické příslušnosti je podle zákona úplně stejně závadná, jako diskriminace rasová.

Dostáváme se do situace, kdy se levicově zaměření promotéři pokouší ovládnout klubový prostor a vystrnadit z něj všechny, se kterými nesouhlasí. Nebezpečné je především to, že tyto snahy ať už vědomě nebo nevědomě podporuje ministerstvo kultury. Před rokem jsem se ministerstva ptal, jak je to možné, ale nedostal jsem odpověď. Třeba budete mít více štěstí.

Komentáře

komentáře